Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

• Paskelbta: 2024-09-30
  • Kategorija: Renginiai

Šią dieną norėjome atkreipti visuomenės ir mūsų mokyklos bendruomenės dėmesį į kalbų ir kultūrų įvairovę Europoje. Užsienio kalbų mokytojų paskatinti mokiniai ruošė spalvingus plakatus su dažnai vartojamais žodžiais (Labas! Prašau! Atsiprašau! Ačiū! Iki!) skirtingomis kalbomis. Darbai buvo eksponuojami I aukšto fojė.

Pradinių klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas dalyvavo „Kalbinėje kelionėje po Europos kalbas", kurios metu atrado daug kalbinių panašumų ir skirtumų. Mažuosius mokinius aplankė aštuntokės, kurios pravedė žaismingą viktoriną apie Europos kalbas. Jie taip pat mokėsi įvairių kalbų pasisveikinimo žodžius.

Šią dieną per anglų, prancūzų ir rusų kalbos pamokas mokiniai varžėsi protmūšiuose ir sužinojo įdomių faktų apie užsienio kalbas, pagilino supratimą apie Europos kultūrinį paveldą.

Per rusų kalbos pamokas buvo kalbama apie slavų kalbų abėcėlę, aptartos Bulgarų naudojamos Kirilicos ypatybės.

Skatiname tapti atviriems kitoms kultūroms, gerbti kiekvieną kalbą ir puoselėti daugiakalbystę.

Autorius:
Užsienio kalbų mokytojos