Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

• Paskelbta: 2024-09-24
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 23 dieną minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Daugelį metų vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – tai kvietimas prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes. Kvietimas nuvykti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę.

6a klasės mokiniai turėjo netradicinę istorijos pamoką prie Kaušėnų memorialo. Čia karo metais, 1941 metų liepos 12-13 dienomis, buvo žiauriai nužudyta ir palaidota apie 1800 Plungės rajono žydų. Mokiniai susipažino su Plungėje gyvenusios žydų bendruomenės istorija, tradicijomis. Kalva ir joje ošiantys beržai paliudijo, jog šioje vietoje įvyko baisi tragedija... To negalima pamiršti ir ištrinti iš atminties. Tai mūsų istorijos dalis.

Danutė Užkurienė