Kāp Plungės Senamiestė aštontuokā badblīnius kepė

• Paskelbta: 2024-10-16
  • Kategorija: Konkursai

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (Lineša) ir šiemet organizuoja renginį „Tarmių lobynai“. Jame pasišovėme dalyvauti mes, trys aštuntokai: Justas Galminas, Lėja Kaunaitė ir Mangirdas Vauras. Renginiui reikėjo atlikti tris žingsnius:

1) nufilmuoti trumpą filmuką (iki 3 min. trukmės), kuriame kūrybiškai, bet tarmiškai perteikiamas maisto gaminimas;

2) filmuotą medžiagą įkelti į youtube ir facebook su visiems matoma prieiga;

3) užpildyti registracijos formą.

Komisijos atrinkti varžytuvių dalyviai bus kviečiami atvykti į varžytuvių baigiamąjį renginį, kuris vyks 2024 m. lapkričio 21 d. Vilniuje. Daugiausiai mums teko paplušėti atliekant pirmą užduotį. Ką kepti ar virti? Kur? Kaip sudominti žiūrovus? Kur gauti senoviškos virtuvės įrankių ir indų? Kokius priežodžius ar patarles sakydavo žemaičiai valgydami? Dėkojame technologijų mokytojams Linai Bulavienei ir Petrui Jurkui, suteikusiems galimybę pasidarbuoti jų lauko virtuvėje, lietuvių kalbos mokytojai Irenai Stonkienei už žemaičių dounininkų tarmės konsultacijas ir tėvams, padėjusiems maisto produktais ir entuziastingai palaikiusiems mūsų iniciatyvą.

Filmukas „Kāp Plungės Senamiestė aštontuokā badblīnius kepė“

Autorius:
8a kl. mokiniai Justas Galminas, Lėja Kaunaitė ir Mangirdas Vauras