Visuomenės rėmimo specialiosios programos projektas „Psichinė ir emocinė sveikata – raktas į kokybiškesnį gyvenimą“

Projekto vadovai ir vykdytojai:

Vilma Augustinė - socialinė pedagogė - metodininkė
Kristina Ubavičienė - mokyklos psichologė 

Projekto partneriai:

  1. Plungės lopšelis - darželis „Nykštukas“.
  2. VŠĮ „Vaikų ugdymas“.
  3. Asociacija „Saviugdos ratas“.
  4. VŠĮ „Edukacija kitaip“.
  5. Žolininkė Janina Danielienė.
  6. Kvėpavimo instruktorė Vilma Kunickytė

2019 metų gegužės – gruodžio mėnesiais Plungės Senamiesčio mokykloje buvo vykdomas projektas Psichinė ir emocinė sveikata – raktas į kokybiškesnį gyvenimą, finansuojamas iš Plungės rajono savivaldybės sveikatos rėmimo Specialiosios programos. Šio projekto tikslai: sustiprinti mokytojų ir mokinių psichinę bei emocinę sveikatą; išugdyti gebėjimą padėti sau, iškilus stresinei situacijai; įgytas žinias taikyti praktikoje ir perduoti kitiems. Nuotraukos

Projekto metu mokiniai, mokytojai bei projekto partneriai buvo supažindinami su įvairiais terapiniais metodais, kurie padeda nusiraminti, atsipalaiduoti ir subalansuoti savo psichinę ir emocinę būseną.

Nusiraminimo, atsipalaidavimo metodus išbandė Senamiesčio mokyklos mokytojai bei lopšelio - darželio ,,Nykštukas“ auklėtojos bei kiti projekto partneriai, kurie savo darbe kasdien susiduria su emocine įtampa. Dalyviai turėjo galimybę išbandyti Cantienicą - kūno formų ir laikysenos ugdymo metodą, kuris yra pagrįstas laikysenos ir judesio samprata. Susipažino ir išbandė kvėpavimo techniką - rebefingą, mokėsi per kvėpavimą išsivalyti, paleisti emocinius blokus.

Grupė vyresnių klasių mokinių susipažino ir išbandė įvairias relaksacijas, vizualizacijos metodą, autogeninę treniruotę, pasakų ir įvairius meno terapijos būdus. Vėliau šie vaikai pasakų ir meno terapijos užsiėmimus pravedė Plungės l. d. ,,Nykštukas“ priešmokyklinio amžiaus grupės vaikams. Anksti su nusiraminimo būdais supažindinant mažuosius bendruomenės narius, siekiama, kad lengviau būtų juos įsisavinti ir kad gebėjimas susitvarkyti su emocijomis, iškilus sunkumui, taptų natūraliu įgūdžiu.

Projekto dalyviai susipažino ir su vaistažolių (arbatų) poveikiu žmogaus sveikatai. Apie tai jiems papasakojo žolininkė Janina Danielienė.

Lapkričio mėnesį, Tėvų dienų mokykloje metu, VšĮ „Edukacija kitaip“  psichologė Birutė Žiūraitienė papasakojo mokinių tėveliams apie tai, kaip ramiai bendrauti su savo vaikais, nekeliant streso nei jiems, nei sau, ir kaip vien savo bendravimu jiems padėti.

Gruodžio mėnesį suorganizuotas patyriminis seminaras mokytojams ,,Pedagogų stresas ir jo valdymo ypatumai" bei kelionė vaikams į ,,Pojūčių pasaulį“, kur multisensorinėje erdvėje jiems pravestas atsipalaidavimo užsiėmimas. O mokytojams VšĮ „Vaikų ugdymas“ vadovė surengė patyriminį seminarą apie stresą bei jo valdymo ypatumus.

 Kasdien patiriamas stresas išbalansuoja psichinę ir emocinę pusiausvyrą, o tai keičia žmogaus reakciją į mažiausius dirgiklius ir tuo pačiu jo elgesį. Dėl ilgai užsitęsusio patiriamo streso ir įtampos darosi sunku susidoroti su gyvenimo keliamais iššūkiais, o tai blogina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą. Tikime, kad šis projektas paskatino ne vieną atsisukti į save, pažvelgti į savo emocinę ir psichinę sveikatą bei siekti vidinės darnos. Norime padėkoti projekto partneriams, kurie mums padėjo, ir tikime, kad užsimezgusi draugystė truks dar ilgai.

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 11.05 – 11.50
  • 5. 12.00 – 12.45
  • 6. 12.55 – 13.40
  • 7. 13.50 – 14.35
  • 8. 14.45 – 15.30