Mokyklinė uniforma

Mokyklos mokiniai dėvi uniformas

Uniformas galima įsigyti ir internetu:

Mokyklinių uniformų dėvėjimo taisyklės

1. Bendrosios nuostatos

1.1. Mokyklinės uniformos privalomos visiems 1-10 klasių mokiniams.
1.2. Mokyklinę uniformą sudaro:

1 – 4 klasių mokiniams

Mergaitėms:

• tamsiai mėlynas megztukas, bomberis (užtraukiamas megztukas be apykaklės) ar švarkas su mokyklos emblema,

• vienspalviai (balti, tamsiai mėlyni arba raudoni)  polo marškinėliai ar marškiniai,

• languoti raudoni sarafanai.

Berniukams:

• tamsiai mėlynas megztukas, bomberis ar švarkas su mokyklos emblema;

• vienspalviai (balti, tamsiai mėlyni arba raudoni)  polo marškinėliai ar marškiniai;

• languotas kaklaraištis (pagal mergaičių sarafaną) – tik švenčių dienomis;

• tamsūs džinsai (nesuplėšyti) arba tamsios kelnės.

Šventinei uniformai privalomi balti marškiniai arba polo marškinėliai ir kaklaraištis (berniukams).

5-10 klasių mokiniams

Mergaitėms:

• tamsiai mėlynas megztukas, bomberis (užtraukiamas megztukas be apykaklės) ar švarkas su mokyklos emblema (džemperis neprivalomas);

• vienspalviai (balti, tamsiai mėlyni arba raudoni) polo marškinėliai ar marškiniai;

• tamsiai mėlynas sijonas (švenčių dienomis privalomas);

• raudonas kaklaraištis  tik švenčių dienomis.

Berniukams:

• tamsiai mėlynas megztukas, bomberis ar švarkas su mokyklos emblema (džemperis neprivalomas);

• raudonas kaklaraištis - tik švenčių dienomis;

• tamsūs džinsai (nesuplėšyti) arba tamsios kelnės.

Draudžiama dėvėti:

• treningines kelnes (jos gali būti  tik kūno kultūros pamokose);

• stipriai plėšytus džinsus, mini sijonus, trumpus ar sportinius šortus;

• įvairias palaidines su didelėmis iškirptėmis ir palaidines su petnešėlėmis, spalvotus marškinėlius su paveikslėliais bei įvairiais nemokykliniais užrašais.

1.3. Mokinys privalo dėvėti tvarkingą, švarią, mokyklos tarybos patvirtintą uniformą visus mokslo metus.

1.4. Šventinė uniforma privaloma per egzaminus, įskaitas, valstybines ir mokyklines šventes, atstovaujant mokyklą kitose įstaigose ar oficialiuose renginiuose.

1.5. Be mokyklinės uniformos galima ateiti mokykloje vykstant kultūrinei, meninei, pažintinei ir kitai veiklai, vykdant socialinę veiklą, o pradinių klasių mokiniams - dienomis, kai vyksta kūno kultūros pamokos.

1.6. 5-10 klasių mokiniams penktadieniais be uniformų galima eiti tik direktoriaus sprendimu ir ne anksčiau kaip nuo spalio 1d.

2. Mokyklinių uniformų dėvėjimo priežiūra

2.1. Už mokyklinių uniformų dėvėjimo taisyklių laikymąsi atsakingi mokinių tėvai (globėjai), mokiniai, mokytojai, klasių vadovai.

2.2. Mokytojas, pastebėjęs mokinį be mokyklinės uniformos, informuoja klasės vadovą.

3. Atsakomybė

3.1. Mokinys, nenešiojantis mokyklinės uniformos, rašo pasiaiškinimą klasės vadovui, klasės vadovas informuoja mokinio tėvus (globėjus). Po antro pasiaiškinimo - pokalbis su socialine pedagoge ir tėvais.  Po trečio pasiaiškinimo - už mokinių elgesio taisyklių nesilaikymą  direktoriaus įsakymu skiriama drausminė nuobauda. (Mokinių elgesio taisyklės)

3.2. Jei ir toliau mokinys nedėvi mokyklinės uniformos, kviečiamas į Vaiko gerovės komisijos posėdį.

3.3. Jei mokinio tėvai (globėjai) atsisako aprūpinti savo vaikus mokykline uniforma, kviečiami į Vaiko gerovės komisijos posėdį.