Žemės gelmių turtai ir jų panaudojimas kūrybinėms idėjoms įgyvendinti

Kovo 13 dieną 7A klasės mokiniai, TŪM KU programos „Laikmečius jungiantys ženklai“ dalyviai, išvyko į daugiau nei 30 metų gyvuojantį Gargždų „Kranto“ progimnazijos Geologijos muziejų „Gargždas“. Mokinius maloniai pasitiko muziejaus vadovė, geografijos mokytoja metodininkė Audronė Remeikienė. Susitikimo metu septintokai sužinojo, kad muziejuje yra apie 1 300 eksponatų (įvairių rūšių mineralų, uolienų, fosilijų), pamatė, kaip atrodo ir ar sunkus kernas (cilindrinis kietos uolienos stulpelis), išsiaiškino, kaip atskirti gipsą nuo kalnų špato ir kaip atrodo kvailių auksas. Trumpai papasakojusi muziejaus istoriją, mokytoja uždavė septintokams įdomų klausimą: ar mineralai ir uolienos turi skonį ir kvapą. Kad nereikėtų spėlioti, leido patiems mokiniams viskuo įsitikinti. Mokiniai lietė, uostė, o kai kurie vieną kitą uolieną net palaižyti išdrįso.

Antroje susitikimo dalyje, kūrybinių dirbtuvių metu, septintokų laukė naujos patirtys. Pirmoji užduotis – patiems pasigaminti dažus iš uolienų. Reikėjo gerokai paplušėti, kad prieš 50 - 160 milijonų metų (gal ir daugiau) susiformavusios uolienos pavirstų milteliais. Vėliau, muziejaus eksponatų apsuptyje, prisiminę prieš savaitę praūžusias Užgavėnes, mokiniai pirštais piešė kaukes pačių pasigamintais gamtiniais dažais. Taip gimė raganų, velnių, ožių „ličynų“ piešiniai.

Pasirinkta kūrybinių dirbtuvių tema „Užgavėnių kaukės - žemaitiško tapatumo ženklas“ akivaizdžiai parodo, kad senieji papročiai randa vietą dabartyje, kad tebeturime laikmečius jungiančias tradicijas.

Palinkėję muziejui ilgų gyvavimo metų ir sėkmės ieškant naujų eksponatų, praturtėję žiniomis ir kupini įspūdžių, mokiniai išvyko. Jų sukurtais piešiniais gali pasidžiaugti visi mokyklos bibliotekos lankytojai.

Dėkoju mokytojai Audronei už svetingą priėmimą ir už suteiktą galimybę kūrybiškai panaudoti žemės gelmių turtus.

KU koordinatorė Lina Bulavienė

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

Autorius:
Lina Bulavienė, dailės ir technologijų mokytoja, TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė mokykloje

Nuotraukos:
Lina Bulavienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas