Muzikinis sveikinimas Lietuvai

Integruotos pamokos - TŪM kultūrinio ugdymo programos „Etninės kultūros ženklai ir jų atspindžiai mene“ dalis. Parodos „Muzikinis sveikinimas Lietuvai“, skirtos Nepriklausomybės atkūrimo 35-osioms metinėms paminėti, atidarymas - integruotų muzikos ir dailės pamokų rezultatas. Pamokų metu aštuntokai klausėsi polifoninės muzikos, mokėsi pajusti sutartinės „Tu gervela, daičiūto“ ritmą, linijomis piešė melodiją, ieškojo „sutariančių“ spalvų emocijai perteikti. Vėliau muzikines - spalvines kompozicijas mokiniai papildė prieverpstėmis ir saulutėmis.

Renginyje dalyvavo mokytojai, darbų autoriai aštuntokai ir 7-ų klasių mokiniai. Būtent jie, septintokai, kitais mokslo metais bus atsakingi už panašios parodos pristatymą mokyklos bendruomenei.

Paroda skirta ne tik Nepriklausomybės atkūrimo 35-osioms metinėms, bet ir kitoms svarbioms sukaktims ir datoms: Senamiečio mokyklai, švenčiančiai 50-ies metų jubiliejų, M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms (iš jo kūrybos aštuntokai mokėsi spalvų muzikos) ir 2025-iesiems - Lietuvių liaudies dainų metams.

Renginio data taip pat ypatinga – kovo 10-oji. Lietuviai nuo seno šią dieną vadina 40-ties paukščių diena, nes tikima, kad šią dieną į gimtinę jau būna sugrįžę 40 paukščių rūšių.

„Vienas gražiausių, grakščiausių, didingiausių Lietuvos paukščių, svarbus tautosakoje, lydintis žmogaus darbus nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens – gervė,“ - kalbėjo muzikos mokytoja metodininkė Laima Domarkienė ir padovonojo susirinkusiai publikai ilgesingą liaudies dainą ,,Lek gervelė”, o aštuntokai, muzikuodami TŪM lėšomis įsigytais instrumentais, sudainavo dainą „Lek gervė, lek gervelė“.

Apie tai, kaip sekėsi pamatyti muziką ir išgirsti spalvas inegruotose pamokose, papasakojo patys darbų autoriai. Iš jų pasakojimų renginio dalyviai sužinojo, kokios emocijos užplūdo išgirdus pamokos temą „Muzikos spalvos“ ir kaip jautėsi darbą užbaigę, kodėl kai kuriuose piešiniuose tiek daug saulių, ką sužinojo apie kryžius – saulutes, kodėl jos įgavo širdies formą ir kaip į sutartinės piešinį ,,įšliaužė“ žalčiukas.

Kad žiūrovai geriau suprastų parodoje eksponuojamų kūrinių prasmę, aštuntokai sugiedojo sutartinę „Tu gervela, daičiūto“, o renginio pabaigoje visų parodos atidarymo dalyvių atlikta daina „Sudainuokime Lietuvą“ skambėjo kaip nuoširdžiausias sveikinimas Tėvynei.

Po renginio visi buvo pakviesti iš arčiau pažvelgti į meno kūrinius ir spalvose išgirsti sutartinės melodiją. Apžiūrėdamas parodą mokyklos direktorius P. Zakalskis šmaikštaudamas paklausė:„ Kodėl visi darbai skirtingi?“ Atsakymas paprastas: todėl, kad Laisvė ir Nepriklausomybė suteikia galimybę augti ir skleistis kiekvieno mokinio asmenybei, perteikti emocijas taip, kaip sako jauno žmogaus širdis.

KU koordinatorė Lina Bulavienė

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

 

Autorius:
Lina Bulavienė, dailės ir technologijų mokytoja, TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė mokykloje

Nuotraukos:
Lina Bulavienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas