Tyrimas „Plungės miesto oro tarša ir ją lemiantys veiksniai“

Beveik visi Europos gyventojai gyvena užterštuose miestuose. Praktiškai tai reiškia, kad beveik visi žemyno gyventojai kvėpuoja užterštu oru, kuris, kaip rodo tyrimai, gali tapti ir mirties priežastimi. Oro tarša didina kvėpavimo takų ir širdies ligų riziką bei trumpina tikėtiną gyvenimo trukmę. Esant dabartiniam oro užterštumo lygiui, daug žmonių serga. Mes žinome, kad sumažėjus oro taršai, sergamumas taip pat sumažėja (Mokslas ir IT, Tyrimas atskleidė, kad beveik visi Europos gyventojai kvėpuoja užterštu oru).

Įvertinant tokią statistiką, 2024 m. gegužės mėnesį 2d kl. mokiniai atliko tyrimą. Jo tikslas - ištiri Plungės miesto oro taršą ir ją lemiančančius veiksnius. Iš projekto lėšų įsigytas oro taršos matuoklis. Tyrimų vietos buvo pasirinktos atsižvelgiant į transporto eismo intensyvumą judriausiose  gatvėse ir prie mokyklos. Palyginimui tose pačiose vietose atlikti tyrimai ryte ir per pietus. Išanalizavus gautus duomenis buvo nustatyta, kad oro užterštumo Plungės mieste nėra.

Eglė Vagnorienė, pradinio ugdymo mokytoja