Edukacinė pamoka antrokams ,,Vandens tarša“

Lapkričio 16 d. mokyklos aktų salėje antrokams vyko edukacinė pamoka ,,Vandens tarša“. 2d kl. mokytoja Eglė Vagnorienė supažindino su vandens tarša pasaulyje, jos rūšimis. Mokiniai sužinojo, kad pagrindiniai taršos šaltiniai yra žemės ūkis, naftos platformos, nutekamieji pramonės, sąvartynų ir buitiniai vandenys, rūgštieji lietūs. Po pristatymo antrokai atliko mokyklos vandens tyrimą, pasinaudodami dirvožemio ir oro tyrimo eksperimentų rinkiniu ,,Ecolabbox“, kurį įsigijo iš projekto lėšų. 2a kl. mokinių grupė reagentų pagalba tyrė nitratų, 2b kl. - nitritų, 2d kl. - amonio kiekį, o 2c kl. - vandens PH ir fosfatus. Kol vieni vykdė tiriamąsias veiklas, kiti turėjo galimybę pažiūrėti vaizdo medžiagą apie pasaulio vandens  taršą. Atlikę užduotis, mokiniai palygino gautus rezultatus su leistinomis normomis ir pateikė išvadą, kad mokyklos vanduo švarus, jį galima gerti: nitratų, nitritų, fosfatų, amonio nerasta, vandens PH neutralus. Pamokos pabaigoje antrokai puikiai atsakė į klausimus, kodėl užterštas vanduo, diskutavo, kaip kenkia sveikatai, kokių sprendimo būdų galima būtų imtis taršos mažinimui ir kaip patys prie to galėtų prisidėti.

Veikla vykdoma iš projekto „Susipažink. Tyrinėk. Saugok“, finansuojamo Plungės rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos, lėšų.

Rasa Stonkienė