Nuotolinis mokymas(is) pakeitė projekto veiklas

Grėsmingasis COVID – 19 sustabdė planuotas gabių ir talentingų mokinių išvykas į Klaipėdos universiteto Mikrobiologijos laboratoriją, į UAB Vičiūnai ir partneriai Plungėje, neaplankytas liko ir Kaune Tado Ivanausko Zoologijos muziejus, nepažintas liko Kauno tvirtovės VII fortas. Atėjęs nuotolinis mokymas(is) projekto dalyvius nukėlė į elektroninę erdvę. Nuotraukos

Dar rugsėjo – spalio mėnesiais mokykloje 5 – 8 klasių mokiniai susipažino su elektroninės aplinkos EMA galimybėmis, išbandė matematikos diferencijuotas ir individualizuotas užduotis. Tad nuotolinio mokymo(si) metu gabūs 5 – 8 klasių mokiniai sėkmingai sprendė matematikos aukštesniojo lygio taikymo užduotis, nagrinėjo problemų sprendimo uždavinius. Mokiniai, lankantys gabių matematikai mokinių užsiėmimus, kūrė uždavinius jaunesniųjų klasių mokiniams. Panaudodami savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius, pateikė uždavinius taip, kad būtų galima naudoti įvairių konkursų metu.

Spalio pabaigoje prasidėjo įvairūs matematikos ir gamtos mokslų nuotoliniai konkursai. Gabūs šiems mokslams mokiniai dalyvavo nuotolinėje tarptautinėje Kings matematikos olimpiadoje, edukaciniuose konkursuose Olympis – 2020 Rudens sesija. Džiaugiamės, kad net šeši mūsų mokyklos 5 – 8 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti Klaipėdos universiteto organizuojamoje Vakarų Lietuvos regiono 5 – 8 klasių matematikos olimpiadoje.

Dirbant nuotoliniu būdu, mokiniai tęsė pradėtus biologijos tiriamuosius darbus ir atliko naujus tyrimus. Konsultavosi su mokytoja atskirai mažomis grupelėmis, nes darbai labai individualūs. Mokiniai kėlė probleminius klausimus, analizavo literatūrą, ieškojo tyrimo metodų namų sąlygomis bei rengė pranešimus. Visi labai laukė grįžimo į mokyklą, kai tyrinėjimui galės pasitelkti ir mikroskopus bei kitas priemones.

Projekto lėšomis papildyta mokyklos biblioteka. Mokyklą pasiekė įvairių testų, užduočių knygų komplektai, kurie leis paįvairinti darbą su gabiais matematikai ir gamtos mokslams mokiniais.

Projekte dalyvaujantys matematikos ir gamtos mokslų mokytojai