Nordplus Junior projektas

Tai, kad Lietuvai Skandinavijos šalys yra puikus pavyzdys, kaip reikėtų tobulinti švietimo sistemą, kalbama ne vienerius metus. Dalintis Šiaurės šalių patirtimi siūlo ir Šiaurės Ministrų tarybos programa švietimui Nordplus. Pagrindinis šios programos tikslas yra sustiprinti plėtrą ir kokybę švietimo sektoriuje bei išlaikyti solidarumo jausmą tarp Baltijos ir Skandinavijos šalių.

Šių metų kovo mėnesį Senamiesčio mokykla kartu su partnerėmis – mokyklomis iš Suomijos ir Farerų salų pateikė paraišką ir gavo finansavimą projektui „Pažinkime vieni kitus per mitologiją“ vykdyti 2017-2018 m. m. ir 2018-2019 m. m. Projekto metu   mokiniai kartu su savo mokytojais tyrinės savo šalies bei partnerių šalių mitologiją, ieškos skirtumų ir panašumų, per juos žvelgs į moderniąją XXI amžiaus kultūrą. Šalių senieji tikėjimai, tautosakos ir istorijos interpretacijos atgis įvairiausiuose mokinių darbuose: muzikos akorduose, tekstuose, piešiniuose, scenos vaizdeliuose. Per dvejus mokslo metus bus organizuojami trys klasių mainai, t.y. susitikimai kiekvienoje partnerinėje mokykloje, video konferencijos ir kitokia prasminga bei įdomi veikla.