Startuoja projektas mokinių matematikos pasiekimams gerinti

Siekdamos gerinti mokinių matematikos pasiekimus skatinant pokyčius mokyklų veikloje grupė Vakarų Lietuvos mokyklų susijungė į bendrą grupę dalyvauti ES struktūrinių fondų ir ŠMM projekte „Integralaus ugdymo principais ir naujausiais žinių perdavimo metodais paremto matematikos ugdymo proceso organizavimo modelio diegimas mokyklose“. Nuotraukos

Projekto iniciatorė – Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija; partneriai – Kretingos r. Darbėnų gimnazija, Tauragės r. Žygaičių gimnazija, Telšių „Ateities“ progimnazija, Tauragės r. Batakių vidurinė mokykla, o Plungės Senamiesčio mokyklai numatyta būti konsultuojančia mokykla.

Sausio 12 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje rinkosi minėtų mokyklų vadovai, matematikos mokytojai, Nacionalinės agentūros atstovai mokyklų bendradarbiavimo sutarčiai pasirašyti. Mūsų, Plungės Senamiesčio mokyklą, atstovavo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Juozas Griškus, matematikos mokytojos metodininkės Rūta Sodienė, Rima Vyšniauskienė ir Dalia Bačkienė.

Visas ugdymo institucijas sieja bendras tikslas: siekti geresnių 6-8 klasių mokinių matematikos pasiekimų rezultatų. Siekdami įgyvendinti projekte numatytas idėjas ir pasiekti tikslą, partneriai kartu su agentūros atstovais aptarė projekto veiklų įgyvendinimo strategijas, numatė žingsnius. Bendru sutarimu nuspręsta, kad pirmiausia reikia susitelkti naujo matematikos ugdymo proceso modelio kūrimui, kuris apims tokias inovatyvias idėjas, kaip integruotas ugdymas, integralus ugdymas bei žinių perdavimo ir suvokimo metodo taikymas. Kitas svarbus žingsnis bus pamokos, renginiai, užsiėmimai, mokymai, programos ir kitos netradicinės veiklos, įtraukiančios visų minėtų mokyklų bendruomenes ir skatinančios tobulėti tiek mokinius, tiek mokytojus. Didžiausias projekte dalyvaujančių mokyklų komandų lūkestis, kad naujas, alternatyviais ugdymo metodais paremtas matematikos ugdymo proceso organizavimo modelis ne tik pagerins 6–8 klasių mokinių matematikos pasiekimus, bet ir padarys ugdymo procesą inovatyvų, diferencijuotą, motyvuojantį, skatinantį naujas iniciatyvas.

Sekantis mokyklų atstovų susitikimas planuojamas balandžio mėnesį Plungėje. Mūsų mokyklos matematikos mokytojai dalinsis gerąja patirtimi su projekto mokyklų matematikos mokytojais.

Dalija Bačkienė,
Plungės Senamiesčio mokyklos matematikos mokytoja metodininkė