Penktokės regioninėje konferencijoje „Kalba- tautos gyvybė“

• Paskelbta: 2023-03-31
  • Kategorija: Renginiai

Dvi 5c klasės mokinės - Eimantė  Būtaitė ir Aistė Laurinaitytė - kovo 30 dieną vyko į Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje surengtą regioninę konferenciją „Kalba- tautos gyvybė“, skirtą S. Daukanto 230-osioms gimimo metinėms paminėti. Mergaitės pristatė savo tyrimą „Iš kokio vadovėlio lietuvių kalbos mokiniai mokėsi prieš 85-erius metus“ ir pačios  išklausė dar dvylika pranešimų kalbinėmis temomis.

Konferenciją vainikavo ekskursija į neseniai įkurtą Alsėdžių pažinimo centrą, kur mokiniai su savo mokytojais, pasitelkę interaktyvias priemones, galėjo susipažinti su svarbiausiais miestelio istorijos momentais. Miestelis nedidelis, bet tikrai turtingas savo praeitimi. Bene labiausiai visus nustebino faktas, kad Stanislovas Narutavičius, signataras, mokyklos steigėjas, advokatas, Brėvikių dvaro savininkas,  buvo dar ir Alsėdžių respublikos kūrėjas!

Diena  konferencijos dalyvėms pralėkė prasmingai: praturtėta, paaugta, parsivežta dovanų. Džiugu, kad  vis dar  randasi mokinių,  kuriems įdomu tyrinėti gimtąją kalbą, o dalytis savo atradimais viešai- malonus iššūkis. Tikiuosi, kad Eimantės ir Aistės veikla įkvėps ir jų bendraklasius  domėtis, ieškoti, atrasti.

Rūta Paulikienė