Ketvirtoji Užsienio kalbų savaitės diena - vertimų diena.

• Paskelbta: 2023-03-26
  • Kategorija: Renginiai

Mokytojos I. Šaulienės ketvirtokai vertė tekstus apie gyvūnus, geriausius darbelius eksponavo mokyklos antro aukšto fojė. K. Untulytės-Kleinienės ketvirtokai vertė ir iliustravo dainą Our town has a history. O L. Oželienė savo ugdomus mokinius susipažino su žinomiausiais žodynais: Oxford, Macmillan, Cambridge, aptarė jų naudojimo galimybes. Iš anglų k. į gimtąją kalbą vertė dienos horoskopus, o vėliau, pasinaudodami Vilniaus universiteto mokslininkų sukurta programa, savo darbus palygino su mašininiu vertimu, taip pat su Google vertėjo automatiniu vertimu. Darbui naudojo planšetes. Mokytojos T. Čižauskienės šeštokai vertė trumpus tekstus, įvairius sakinius, stebėjo žodžių tvarką lietuvių ir anglų kalbų sakiniuose, mokėsi dirbti su žodynu. Na, o dešimtokai vertė mokslinius matematikos, fizikos, chemijos, biologijos straipsnius. Mokiniai sužinojo daug mokslo terminų, frazių, susidomėjo mokslo straipsniais anglų kalba. Mokytojos D. Dobravalskienės ugdytiniai vertė ir aptarė tekstus dirbdami porose. Tai buvo dar viena galimybė plėsti savo žodyną, vartoti kuo daugiau vaizdingų posakių. Mokytojos R. Danupienės septintokai susipažino su frazinių veiksmažodžių vertimo subtilybėmis.

Raminta Danupienė