Plungės Senamiesčio mokykla

Sveikata visus metus 2025

Šiais metais 2a ir 3c klasių mokiniai, kartu su mokytojomis Vilma Šimkiene ir Kristina Vaškelevičiene, aktyviai dalyvavo projekto „Sveikata visus metus“ veiklose. Tai Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros kartu su partneriais– Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu bei Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centru organizuojamas projektas, kurio tikslas – padėti vaikams įgyti visapusišką sveikatos sampratos suvokimą, išugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Mokiniai kiekvieną mėnesį turėjo įveikti vis kitą sveikatingumo iššūkį.

Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių

Vasario mėnesį pasitiko pirmasis išbandymas - iššūkis „Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių“. Kūrėme pasaką, kurioje susitiko du personažai – vargšas ir turtuolis karalius, diskutavome, kas yra tikroji laimė... Nusprendėme, kad sveikata- didžiausias mūsų turtas. Diskutuodami apie laimę, vaikai mokėsi atpažinti tikrąsias vertybes – ne pinigus ar turtus, o sveikatą, draugystę, gerumą.

Sukurti darbai virto vaizdo įrašais ir buvo pristatyti bendruomenei. 3c klasės darbas pateko tarp geriausiai įvertintų „Žiemos iššūkio” darbų.

Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių, 3c kl. 

Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių, 2a kl.  

Kuriame pavasario knygą

Kovo mėnesį pasitiko naujas iššūkis „Nepamesk galvos“, kviečiantis mokinius susimąstyti apie saugų elgesį kasdienėse situacijose. Mokiniai analizavo, kur tyko pavojai, kūrė pavojų žemėlapius, diskutavo, kuo skiriasi saugus ir nesaugus elgesys. Daug dėmesio skyrėme skaitmeninio saugumo ugdymui – aptarėme slaptažodžių kūrimą, duomenų apsaugą, patyčių prevenciją ir saugią komunikaciją.

Balandžio mėnesio iššūkis „Juokas – būtiniausias vaistas mūsų vaistinėlėje“ paskatino pažvelgti į emocinę sveikatą. Klasėje vyko juoko mankštos, kūrėme juokingas istorijas ir kūrybinius darbelius, diskutavome, kaip juokas veikia mūsų emocinę savijautą, pulsą ir kvėpavimą. Vaikai suprato, kad juokas padeda įveikti stresą, stiprina imuninę sistemą ir vienija klasės bendruomenę.

Gegužės mėnesį prisijungėme prie iššūkio „Jei kiekvienas šluotų ties savo durim, visa gatvė būtų švari“. Mokiniai rūšiavo atliekas, kūrė plakatus apie švarą, vandens ir elektros taupymą, suprato, kad paprasti kasdieniai veiksmai gali turėti poveikį mūsų aplinkai.

Projektą integravome į įvairius mokomuosius dalykus: lietuvių kalbos ir literatūros, dailės ir technologijų, informatikos, gamtos ir visuomenės mokslų, etikos, informacinių technologijų, teatro pamokas.

Nepamesk galvos, 3c kl.

Nepamesk galvos, 2a kl.

Jau laukia vasaros iššūkiai...

Vasarą pasitinkame kupini idėjų ir pasiruošę įveikti naujus iššūkius: „Nerauk, neskink, neplėšk žmogau, esi tos pačios gamtos dalis“, „Jaunas sportuosi – senas nedejuosi“, „Valgyk sveikiau – gyvensi ilgiau“.

Nuotraukos:
Kristina Vaškelevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas