Edukacinė išvyka į Kauno VII forto Gamtos ir tiksliųjų mokslų mokyklą

Tikslinis projekto „Kokybės krepšelis“ lėšų panaudojimas

Birželio 1 dieną pagal projekto KK+ veiklas 5 – 6 klasių gabūs matematikai mokiniai vyko į Kauno VII forto Gamtos ir tiksliųjų mokslų mokyklą. Tai buvo edukacinė išvyka, kurios metu mokiniai dalyvavo dviejose praktinėse – tiriamosiose programose. Nuotraukos

„Deimantinė matematika“ – pamoka, kurios metu mokiniai sužinojo, kokiu būdu ir iš kur gaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto, kokiais geometriniais ypatumais ir specifiniais parametrais pasižymi briliantai. Susipažinę su teorija, mokiniai iš išklotinių lankstė briliantus, pildė jų sertifikatus – svorį skaičiavo karatais, aukštį ir skersmenį matavo slankmačiu, galvojo, kokiu vardu pavadinti savo briliantą.

„IQ iššūkis. Matematinės dėlionės“ – mūsų matematikai susipažino su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis, sužinojo, kas yra projekcijos. Mokiniai patys išbandė dėliones „Pentomino“, „Tangrama“, „T“, „Soma kubas“. Tai buvo tikras IQ iššūkis, pareikalavęs iš mūsų ugdytinių loginio ir erdvinio mąstymo, kūrybiškumo.

Matematikos mokytojos Rūta Sodienė ir Kristina Salienė