KK+ teminis projektas „Lietuvos paukščių migracijos keliai. Paukščių žiedavimas“

Grupė 7 klasių mokinių vykdė projektą „Lietuvos paukščių migracijos keliai. Paukščių žiedavimas“. Visoms veikloms mokiniai pirmiausiai numatė tikslus: aplankyti Ventės rago ornitologijos stotį, švyturį; susipažinti su rytinės Baltijos pakrantės didžiausiu paukščių migracijos keliu, paukščių žiedavimu; panagrinėti pavasarinę paukščių migraciją ir sužieduoti keletą paukščių. Nuotraukos

Balandžio 27 d. vykome į edukacinę išvyką, kurios metu mokiniai susipažino su Ventės rago ornitologijos stoties istorija; rytinės Baltijos jūros pakrantės didžiausiu paukščių migracijos keliu, kuris yra vienas paslaptingiausių neišaiškintų gyvosios gamtos reiškinių; paukščių gaudyklėmis ir  žiedavimu. Keletui mokinių pasisekė – jie turėjo galimybę sužieduoti paukščius ir prieš paleisdami sugalvoti norą;apsilankėme Ventės rago švyturyje, gėrėjomės Kuršių nerija.

Grįžę iš edukacinės išvykos mokiniai savo patirtimi pasidalino su kitais septintokais. Jie supažindino su Ventės rago ornitologijos stoties istorija, paukščių migracija, jų žiedavimu. Paaiškino, kad, žieduojant paukščius, galima nustatyti, kur jie žiemoja, kur ir kokiu greičiu skrenda, kiek metų gyvena, taip pat gauti svarbių žinių apie atskirų paukščių rūšių gausumo pokyčius, jų populiacijų struktūrą ir būklę. Taip pat prisiminė, kad šis paukščių tyrimo metodas ir šiais laikais lieka pats populiariausias. Visiems buvo įdomu sužinoti, kad žieduojami yra ne tik paukščiai, bet ir laumžirgiai. Bendraklasiams papasakojo apie  Ventės rago švyturį:  jis anksčiau buvo medinis, pastatytas dar 1837 m., o apšviečiamas alyva kūrenama lempa. Šis objektas svarbus ir kaip regykla, iš kurios atsiveria Kuršių marių vaizdai, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala.

Pasakojimu projekto veiklos nesibaigė. Vėliau grupė mokinių tyrinėjo pavasarinę paukščių migraciją Ventės rage: kiek ir kokių paukščių buvo sužieduota daugiausiai; kada buvo intensyviausia paukščių migracija. Jaunieji tyrinėtojai rėmėsi Ventės rago ornitologijos stoties statistika. Buvo nustatyta, kad didžioji šių metų paukščių migracija prasidėjo kovo mėnesio pradžioje ir buvo intensyvi kovo ir balandžio mėnesiais, o daugiausiai sužieduotų buvo didžiųjų zylių ir paprastųjų liepsnelių.

Veiklos buvo įdomios ir naudingos, todėl baigdami projektą, nusprendėme savo darbą pristatyti  konferencijoje ,,Naujos integruoto ugdymo galimybės taikant STEAM“. Darbą pristatys 7c klasės mokinės Gerda Lauciūtė ir Andrėja Adomeckytė.

Gamtos mokytojos Dalia Daratytė ir Silva Kurlinkutė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas