„Ką tau, jaunuoli, reiškia žodžiai tremtis, tremtiniai, politiniai kaliniai?“

• Paskelbta: 2023-11-10
  • Kategorija: Renginiai

Lapkričio 8 dieną į Savivaldybę rinkosi mokiniai ir jų mokytojai – vyko literatūrinio rašinio konkurso „Ką tau, jaunuoli, reiškia žodžiai tremtis, tremtiniai, politiniai kaliniai?“ dalyvių apdovanojimo ceremonija. Jautrią tremties temą gvildenusius vaikus ir jų ugdytojus sveikino Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Konkursą inicijavo Plungės rajono nevyriausybinės organizacijos „Paliesti tremties“ narės Romutė Daračienė ir Liucija Bertulienė. Moksleivių darbus vertino Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis (komisijos pirmininkas), organizacijos „Paliesti tremties“ narės Liucija Bertulienė ir Romutė Daračienė, Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos direktorė Inga Litvinienė, Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Savo kūrinius konkursui pateikė dešimt moksleivių. Pasidžiaugta, kad jaunimas išdrįso nagrinėti tremties temą, kad į ją įsigilino, skaitė knygų, bendravo su tremtį išgyvenusiais arba apie ją žinančiais savo šeimos nariais, giminaičiais, pažįstamais. Kaip vėliau sakė vaikai, ir jiems ši tema buvo įdomi, suteikė daug žinių ir emocijų. Darbus vertinusi komisija nutarė vietų neskirstyti. Kadangi į visus darbus įdėta daug žinių, kūrybos ir jausmų, nuspręsta pagerbti visus – ir vaikus, ir jų mokytojus. Padėkos raštais apdovanoti mūsų mokyklos mokiniai: Jurgis Šinkūnas ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rūta Paulikienė, taip pat Austėja Nedošovenko (Senamiesčio mokykla) ir lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Kristina Untulytė-Kleinienė.Visų konkurso dalyvių laukia šauni kelionė į sostinę! Į ją vaikus ir mokytojus pakvietė organizacija „Paliesti tremties“.