Susitikimas su meno atstovu, pedagogu Tomu Danilevičiumi.

Tęsdami ilgalaikės programos ,,Etninės kultūros ženklai ir jų atspindžiai mene“ veiklas, 8a klasės mokiniai susitiko su buvusiu Senamiesčio mokyklos mokiniu, dizaineriu, konceptualaus meno atstovu, UAB „Kontrus“ ir joje esančios „Vieno kūrinio galerijos“ įkūrėju, pedagogu Tomu Danilevičiumi.

Pamokoje „Nuo ženklo iki konceptualaus meno“ kartu su menininku aštuntokai prabėgo ženklų istorijos puslapiais. Istorija, prasidėjusi taškais, įspaudais ir įbrėžimais, persikėlė į herbus, vėliavas, vėtrunges, logotipus. Ženklas + konceptualusis menas yra idėja, kurią norima išreikšti pasakant, parašant, parodant...

Pasiskirstę į 3 grupes (vaikinų, merginų ir mišrią) mokiniai kūrė ženklus ir išmoningai juos pristatė klasės draugams. Kiekvienos grupės ženklas turėjo savo istoriją, buvo išskirtinis ir įsimintinas. Kaip jų sukurti ženklai virsta tekstilės gaminio dekoro elementu, aštuntokai stebėjo svečiuodamiesi Tomo Danilevičiaus dizaino studijoje. Mokiniai ne tik susipažino su dizaino galimybėmis tekstilėje, bet ir sužinojo ,,Vieno paveikslo galerijos“ atsiradimo istoriją, susipažino su šiuo metu galerijoje eksponuojamu meno kūriniu.

Ne tik aštuntokai mokėsi suprasti konceptualųjį meną. Į paskaitą rinkosi ir mokytojai. „Pasistengsiu šiuolaikinį meną reabilituoti,“ – sakė Tomas. Reabilitavo ir Marselio Diušano „Fontaną“, ir Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arką“. Paskaita virto jaukiu pokalbiu apie meną. Sakoma, kad žmogus tol jaunas, kol mokosi. Išsiskyrėme tikrai atjaunėję.

Lina Bulavienė, dailės, technologijų mokytoja, KU koordinatorė

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

Autorius:
Lina Bulavienė, dailės ir technologijų mokytoja, TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė mokykloje

Nuotraukos:
Lina Bulavienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas