Senamiesčio mokykla įgyvendino dar vieną tarptautinį projektą
- Paskelbė : Mindaugas
- Paskelbta: 2019-05-04
- Kategorija: Projektinė veikla
Plungės Senamiesčio mokykla didžiuojasi ne tik akademiniais pasiekimais , bet ir nepertraukiama projektine veikla. Jau beveik du dešimtmečius projektinės veiklos ratas įsuka vis naujus mokinius, kviečia tobulėti vis daugiau mokytojų. Plungės ir mokyklos vardas jau ne kartą skambėjo Švedijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Turkijoje Belgijoje, Portugalijoje, Ispanijoje. Taip bendradarbiaujant garsinama ne tik mokykla, Plungė, bet ir pati Lietuva. Nuotraukos
Didžiulę partnerinės veiklos koordinavimo bei organizavimo patirtį yra sukaupusi anglų kalbos mokytoja metodininkė Sandra Jankauskienė. Jos koordinuojami projektai kasmet veja vienas kitą, neretai persiklodami tarpusavyje. Štai gegužės 4-9 dienomis Farerų salose buvo baigtas vykdyti dar 2018m. įsisiūbavęs trišalis- Lietuvos, Farerų salų ir Suomijos mokyklų - ,,Nordplus Junior‘‘ klasių mainų projektas ,,Pažinkime vieni kitus per mitologiją.‘‘ Pirmasis susitikimas su Farerų salų Giljaneso pagrindine ir Suomijos Kestilos vidurine mokyklų delegacijomis įvyko prieš metus Plungėje. Čia buvo numatytos bendradarbiavimo gairės, pristatyta lietuvių etnokultūra, mitologija, svečiams iš Skandinavijos parodytas kraštas nuo pajūrio iki pat sostinės. 2018m. spalio mėn. projekto koordinatorė S. Jankauskienė su mokytojomis V. Makauskiene ir A. Vasiliauskiene mitologijos žinių gilinti mokinių grupę lydėjo į Suomiją. Šį savaitgalį projekto ,,Pažinkime vieni kitus per mitologiją‘‘ keturiolikos mokinių grupė kartu su mokytojomis S.Jankauskiene, R. Paulikiene ir L.Domarkiene grįžusi iš Farerų salų dar tebegyvena patirtais įspūdžiais, pabrėždama, kad unikali, įspūdinga, egzotiška gamta, matyt, ir skatino tos šalies žmones kurti tokias legendas ir mitus, kuriuose veikia gamtos jėgų gaivalai, raganos, milžinai, troliai, Atlanto vandenyno gyventojai.
Projektinės veiklos nauda mokiniams tikrai didžiulė. Pakeliui į Farerų salas aplankyta Kopenhaga, išvaikščiotas Tivolio parkas; išgyventa įvairių ribinių situacijų, kurios brandina asmenybę. Mokiniai, apsigyvenę fareriečių šeimose, išėjo ir įsisavino ne tik specialų bendravimo kursą, bet pažino šalies kultūrą iš vidaus, pagilino anglų kalbos žinias. O kur dar edukacinių ir pažintinių veiklų, kurias organizavo Giljaneso pagrindinė mokykla, išliekamoji vertė!?
Pirmąją viešnagės dieną projekto dalyviai iš karto kibo į darbą: grupėse išsivertė, išsianalizavo pateiktas fareriečių legendas ir mitus. Antrąją dieną, po bendros Giljaneso mokyklos mokinių maldos, delegacijos pristatė savo namų darbus mitologijos tema. Senamiestukai moderniu šokiu vizualizavo lietuvių mitologinę būtybę – žaltį. Šokis, primenantis lietuvių sutartinių ritualinius ratelius, atskleidė mitologinių būtybių – laumių – vietą lietuvių pasaulėjautoje, o vyriausiasis pagonių dievas – Perkūnas - buvo pristatytas pasitelkus liaudišką instrumentą – tarškynę. Akademinę projekto dalyvių veiklą susitikimo organizatoriai nuolat keitė pažintinėmis išvykomis, ekskursijomis. Antrąją viešnagės dieną aplankėme netoliese esančią Vergų uolą, o trečiąją – serpantinais, tuneliais, keltu pasiekėme nepaprasto grožio legenda apipintą Atlanto vandenyno išskalautą uolų pakrantę. Ketvirtadienis buvo skirtas kelionei į sostinę – Torshauną. Sostinė – jaukus miestas, puikiai išlaikęs senovinę vikingų dvasią. Akis traukė siaurutės gatvelės, ryškiaspalviai mediniai pastatai apželdintais stogais; mažyčiai vidiniai kiemeliai ir kuklūs jų darželiai- be įspūdingų žiedų ir spalvų.
Projekto vykdymo metu jutome didelį mokyklos bendruomenės dėmesį. Štai vieną vakarą tėveliai visus pakvietė pasivaišinti nacionaliniais fareriečių valgiais. Ant stalo puikavosi mūsų, lietuvių, skoniui svetimi patiekalai – džiovinta banginių mėsa ir riebalai su bulvėmis, džiovintas ėriuko kumpis, daržovių sriuba su menkės gabaliukais ir dar daug kitokių pikantiškų skanėstų.
Laikas svečioj šaly lėkte pralėkė, neužtruko ir penktadienis – atsisveikinimo diena. Apsikabinimai, kunkuliuojantys jausmai, ašaros... Tokia jau visų projektų pabaiga...
Palikome Farerų salas pliaupiant lietui, nors visą savaitę mus dengė aukštas dangus ir lydėjo saulė. Juokavome, jog Farerų salų mitologinės būtybės mums buvo geranoriškos ir projektą leido įvykdyti taip, kaip ir buvo viskas suplanuota.
Projektai negalėtų vykti sklandžiai, jei nebūtų komandinio darbo. Dėkojame Senamiesčio mokyklos administracijai už idėjų palaikymą, kolegoms- už bendradarbiavimą, mokinių tėveliams- už rūpestį ir tikime , kad dar ne viena mokinių karta turės galimybę ištarti savo mokyklos vardą už Lietuvos ribų.
Lietuvių k. mokytoja metodininkė Rūta Paulikienė
-
- Paskelbta: 2019-04-30
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2019-04-30
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2019-04-25
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2019-04-08
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2018-12-18
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2018-12-07
- Kategorija: Projektinė veikla