Regioninis konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“

Lapkričio 23 dieną Telšių Žemaitės dramos teatro salėje vyko tradicinis Telšių kultūros centro organizuotas regioninis žemaitiškos kūrybos ir žemaitiškų skaitymų konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“.

Renginio tikslas - populiarinti gyvąją žemaičių tarmės ir potarmių tradicijas, taikant šiuolaikines tarmiškos kūrybos formas. Taip pat siekiama ugdyti kūrybinį potencialą, paskatinant ir pagerbiant originaliausiai kuriančius konkurso dalyvius bei skatinti žemaičių kalbos vartojimą, jos gyvybingumo puoselėjimą, svarbą tautiniam identitetui išsaugoti.

Šiemet šiame konkurse dalyvavo apie 50 dalyvių. Mūsų mokyklai atstovavo 9 mokiniai.

Žemaitiškų skaitymų kategorijoje pirmą kartą dalyvavo penktokės Luka Rybakovaitė ir Martyna Šedvydytė (mokytoja Kristina-Untulytė-Kleinienė. Taip pat šeštokas Mindaugas Girdenis (mokytoja Rūta Paulikienė). Mindaugui nedaug trūko iki prizinės vietos, komisija žodžiu paskatino berniuką toliau siekti tikslo meniniame skaityme. Ypatingo dėmesio iš komisijos narių sulaukė vaikai, atvykę iš Plungės. Juos pagyrė ir pastebėjo už tarmės tarties puoselėjimą ir tradicijų išlaikymą.

Vyresniųjų klasių skaitovų kategorijoje pirmą kartą dalyvavo devintokės Viltė Venckutė ir Džeirana Lukauskaitė (mokytoja Daiva Rimkienė).

Žemaičių kūrybos grupėje dalyvavo antrokė Paula Nakopia. Mergaitė skaitė savos kūrybos kūrinėlį ,,Mona maušielis" (mokytoja Stanislava Venslauskienė), penktokė Indrė Skirmantaitė skaitė savo kūrybos tekstą ,, Vuožīs Aluoizas"(mokytoja Kristina-Untulytė-Kleinienė).

Laureatai Žemaičių kūrybos kategorijoje:

I vieta atiteko penktokei Nidai Galminaitei, mergaitė skaitė ,,Žėimuos zbėtkas" (mokytoja Kristina Untulytė-Kleinienė);

II vieta atiteko penktokei Urtei Alminaitei, mergaitė skaitė ,,Majednos notėkėms" (mokytoja Kristina-Untulytė-Kleinienė).

Visi mokiniai gavo padėkos raštus, saldumynų dovanėles, o laureatai ypatingas dovanas: vaikų žemaičių kūrybos knygelę bei rankų darbo megztas pirštines.

* * * * * * * *
Mokykla dėkoja mokiniams, jų tėveliams ir mokinius ruošusiems mokytojams.

Kristina Untulytė - Kleinienė