Lietuvių kalbos dienoms skirta paroda ,,Dekoruotos raidės“

• Paskelbta: 2024-02-29
  • Kategorija: Renginiai

Raidės gali būti ne tik didelės ir mažos, storos ir plonos, apvalios ir ištįsusios, stačios ir pakrypusios, bet ir linksmos, liūdnos, primenančios, susimąstyti verčiančios, pasakojančios... Šeštokai, septintokai, aštuntokai, dešimtokai išsirinktą raidę dekoravo, įrašė joje po kelis mamų gražiausius žodžius. Mamos nesitarusios (joms ir nebuvo kaip pasitarti) vaikams padiktavo daug tų pačių žodžių: iš s – saulė, sveikata, sąžinė, saulėlydis; iš t – tiesa, taika, troškimas, tvarka; iš l – laimė, lietus, Lietuva, laisvė, likimas; iš k – kalnai, kelionė, kvėpavimas, kopos; iš g – gražus, gerumas, gėlės, geraširdis... Ką atskleidžia tie pasikartojantys mamų žodžiai – mieli, jaukūs, šilti? Ogi tai, kad gimtoji kalba padeda mums prisijaukinti tikrovę, pažinti pasaulį, atrasti jame daug šviesos, pastebti daug gražiausių spalvų, pajusti gyvenimo skonį. Paskaitykime mamų gražiausius žodžius ir pagalvokime, ką jie kalba apie mus ir pasaulį - buvusį ir būsimą...

Irenos Stonkienės