Popietė ,,Je žemaitis osėspėrs, ėr i debesi ėspėrs“

• Paskelbta: 2024-03-07
  • Kategorija: Renginiai

Visoje Lietuvoje laikotaris tarp mūsų valstybės švenčių - Vasario 16-osios ir Kovo 11-iosios yra įprasmintas Lietuvių kalbos dienų renginiais. Jų gausu ir mūsų mokykloje. I-ojo aukšto fojė galime aplankyti miniatiūrų parodą ,,Mano mamos gražiausi žodžiai“, įvyko dailyraščio konkursas „Tėvynė yra slėpinys“, raštingiausio mokinio konkursas, žemaitiškos kūrybos ir skaitymų popietė ,,Je žemaitis osėspėrs, ėr i debesi ėspėrs“ bei lietuvių kalbos protmūšis šeštokams „Moki žodį - žinai kelią“.

Žemaitiškos kūrybos ir skaitymų popietė „Je žemaitis osėspėrs, ėr i debesi ėspėrs“ buvo skirta žemaitiško rašto metams paminėti, išsaugoti ir skatinti žemaitišką kultūrą, jos tapatumą. Mokytoja Rūta Paulikienė į salę įritino senovinį vežimo ratą, kuris simbolizavo pavasario pradžią ir pakvietė visus į Kaziuko mugę. Mokytojos Daivos Rimkienės mokinė Viltė Venckutė skaitė tekstą „Žemaitē īr atsablīva asabas“ ir pagrojo kanklėmis. Mokytojos Kristinos Untulytės-Kleinienės būrelis mokinių skaitė savos kūrybos tekstus. Indrė Skirmantaitė skaitė savo kūrybos tekstą „Vuožīs“. Girdėjome Nidos Galminaitės „Žėimuos zbėtkas“, Urtės Alminaitės „Majēdni notėkėma“. Skaitovė Luka Rybakovaitė skaitė tekstą „Truopnė gaspadėni“, o Martyna Šedvydytė papasakojo „Kap so babūneli rokoujēs“. Rūtos Paulikienės mokinys Mindaugas Girdenis skaitė mokytojos sukurtą pasakojimą „Svajuoni“. Mokinių tekstuose skambėjo žemaitiškos literatūros grožis ir įvairovė. Po kiekvieno kūrinio skambėjo muzikos mokytojos Laimos Domarkienės vaikų ansamblio „Kėilēlė“ linksmos dainos bei žaidimai, kurie kvietė atsibusti iš gilaus žiemos miego, būti žvaliems ir energingiems. Popietėje dalyvavo dailės ir darbų mokytoja Lina Bulavienė, ji buvo pakviesta pristatyti mokinių parašytus žemaičių kalba žaidimus ir posakius. Mokytoja yra kilusi iš Suvalkijos, tad keletą šmaikščių nutikimų, susijusių su žemaičių kalba, papaskojo ir pralinksmino susirinkusiuosius. Taip pat prie šio projekto prisidėjo mokytojas Petras Jurkus. Žemaičių kalba išrašytų žemaitukų žaidžiamų žaidimimų parodėlė tapo mugės marga dekoracija.

Autorius:
Jaunųjų žurnalistų būrelis. Vadovė Kristina Untulytė-Kleinienė