„Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvės"

• Paskelbta: 2023-04-05
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 22-30 d. 6a ir 6b klasių mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) rengiamose „Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvėse". Šių dirbtuvių tikslas – padidinti moksleivių žinias tokiomis temomis kaip biudžeto sudarymas, idėjų generavimas, jų pristatymas kitiems bei apsisaugojimas nuo sukčių ieškant informacijos internete. Mokiniai išklausė 4 paskaitas: „Finansų labirintai: kaip suskaičiuoti savo idėjos biudžetą?“; „Būti dėmesio centre: kaip įveikti baimę?“; „Informacijos paieškos internete: kaip nepakliūti į sukčių voratinklius?“; „Vieta, kur man gera mokytis: kaip į įprastas erdves pažiūrėti kitu žvilgsniu?“. Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuvių metu savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi Vilniaus „Ryto“ progimnazijos matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Violeta Rynkevičienė, „Kūrybinių jungčių“ lektorius, režisierius Tadas Montrimas, Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė dr. Viktorija Dičpinigaitienė ir „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projekto vadovės Evelina Vasiliauskaitė ir Margarita Kaučikaitė. Mokiniams paskaitos labai patiko: įdėmiai klausėsi, aktyviai dalyvavo praktinėse veiklose, stengėsi įsiminti ar net užsirašinėjo svarbiausias mintis, patarimus.

Jūratė Černevičienė