Idėjų maratonas „Skaidrumo kodas"

2024 m. balandžio 18–19 d. vyko „Skaidrumo akademijos“ ir Specialiųjų tyrimų tarnybos organizuotas idėjų maratonas „Skaidrumo kodas“, kuriame skaidrumo idėjas pristatė 21 komanda. Dalyviai varžėsi dviejose kategorijose: mokinių ir suaugusių. Mokinių kategorijoje varžėsi mūsų mokyklos 10b klasės mokinių komanda: Simonas Mitkus, Orestas Vaitkus, Saulė Valančiutė, Gerda Kidikaitė, Gedas Andruška, Vakaris Lukošius, Ervina Stulpinaitė. Suaugusių kategorijoje dalyvavo 7a klasės mokinių komanda su tėveliais: Lėja Kaunaitė, Mangirdas Vauras, Kristupas Sodys, Justas Galminas, mama Kristina Gelumbickienė.

Komandos galėjo pasirinkti vieną iš septynių siūlomų temų: „Dovanų politika mokykloje“, „Sugriauk mitą apie taisykles“, „Įdomus sąmoningumo ugdymas“, „Sąžiningumas per egzaminus“, „Dirbtinis intelektas – drausti(,) negalima(,) leisti?“, „Drąsa pranešti“ ar laisvai pasirenkamą iššūkį ir jo sprendimui pateikti originalų 2 min. trukmės filmuką- pristatymą.

Dalyvių darbus vertino komisija:

· Greta Kėvelaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė (Komisijos pirmininkė);

· Egidijus Radzevičius, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas;

· Brigita Sabaliauskaitė, žurnalistė, Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimo centro DIGIRES bendradarbė;

· Laura Subačienė, Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centro teisininkė.

Po visų filmukų pristatymų, komisijos pateiktų klausimų ir komandų atsakymų bei įžvalgų, mūsų 10b klasės mokinių komanda apdovanota SPECIALIUOJU PRIZU. Džiugu, kad mus pastebėjo ir įvertino.

Ačiū mokiniams, kad ryžosi sudalyvauti mano pasiūlytame renginyje. Jūs šaunuoliai.

Tikiu, kad komandų sugeneruotos idėjos padės spręsti antikorupcinį sąmoningumą stiprinančius iššūkius bei kurti inovatyvias iniciatyvas, padedančias mokyklose, švietime, bendruomenėse stiprinti antikorupcinį sąmoningumą bei skaidrumo kultūrą.

Nuorodos į filmukus:

10b klasės mokinių filmukas „Drąsos kelias“.

7a klasės mokinių filmukas „Drąsa pranešti“.

Visa informacija apie konkursą ir prizininkus.

Jūratė Černevičienė